Способи пошуку постачальників у Китаї

9 хвилин читати

Для сталого розвитку бізнесу необхідно мати постачальників з конкурентними цінами та унікальними пропозиціями товарів. Найпростіший варіант у бізнесі пов’язаному з торгівлею товарами – знаходити постачальників в Україні, це дасть перевагу в швидкому узгодженні контрактів, можливості огляду товарів до замовлення та швидкої їх доставки. Але постачальники в Україні, як правило, мають своїх постачальників в інших країнах і найчастіше – в Китаї. Саме тому представники малого і середнього бізнесу все частіше звертають увагу на питання самостійного пошуку та доставки товарів напряму з Китаю. Переваги – уникнення переплати посередникам та розширення асортименту.

Сьогодні для пошуку постачальників в Китаї зовсім не обов’язково бути особисто присутнім в цій країні, що особливо складно через карантинні обмеження. Сучасні технології надають безліч можливостей, кожен бізнесмен може обрати зручний для себе варіант, виходячи з особистих потреб.

успіх бізнесу залежатиме від вибору постачальника, низки виважених рішень під час домовленостей та вміння адаптуватися до умов, чітко орієнтуючись на фінальний результат, який буде влаштовувати саме вас

Основні варіанти пошуку постачальників у Китаї:

  1. Співпраця з посередниками, що спеціалізовано займаються пошуком постачальників;
  2. Особиста поїздка в Китай (оптові ринки, фабрики, виставки);
  3. Відвідування спеціалізованих торгових виставок онлайн;
  4. Самостійний пошук постачальників на інтернет-ресурсах;
  5. Alibaba, Made in China та ін;
  6. Пошук постачальників на 1688.com;
  7. Бази контактів WeChat.

Співпраця з посередниками

Співпраця з посередниками – це найпростіший та одночасно самий надійний спосіб знайти постачальника продукції в Китаї. Для багатьох буває досить складно розрахувати умови співпраці з фабрикою, умови доставки та розмитнення вантажу, а мовний бар’єр в переговорах з постачальником додає зайвих перешкод. Саме тому початківці й звертаються до професіоналів, які компетентно розрахують та запропонують варіанти співпраці на умовах договору та під обговорені гарантії. Сьогодні досить багато компаній займається наданням послуг з пошуку постачальників на різних умовах співпраці та зі своїми вимогами до товарних груп. Зазвичай, алгоритм співпраці з ними досить простий: посередник знаходить два або більше варіанти партнерства, за потреби перевіряє умови виробництва та склади, порівнює тестові варіанти продукції, в результаті чого надає клієнтові звіт по результатам проведеної роботи. Деякі такі компанії навіть надають послуги з доставки замовлених товарів з Китаю.

Для малого бізнесу також можуть  стати в нагоді послуги приватних осіб, що знаходяться безпосередньо в Китаї та мають можливість відвідувати різноманітні виставки, на яких знаходити потрібний замовникові товар. В інтернеті достатньо оголошень з надання таких послуг.

Особиста поїздка в Китай

Особиста поїздка в Китай з метою пошуку потрібних постачальників товару – це дуже популярний варіант  для бізнесменів. В центрах промисловості, таких як Гуанчжоу або Шанхай існують спеціалізовані тематичні оптові ринки, на яких серед безлічі рітейлерів можна обрати потрібний товар та домовитись про умови тривалої співпраці. Особливою популярністю серед бізнесменів з усього світу користуються спеціалізовані промислові ярмарки, на яких китайські виробники демонструють свої нові розробки та шукають клієнтів для стратегічної співпраці. Саме на цих виставках далекоглядні бізнесмени і знаходять найсучасніші товари та, вгадавши перспективність трендів, отримують надприбутки, першими представивши новинку для українських споживачів.

для багатьох буває досить складно розрахувати умови співпраці з фабрикою, умови доставки та розмитнення вантажу, а мовний бар’єр в переговорах з постачальником додає зайвих перешкод. Саме тому початківці й звертаються до професіоналів, які компетентно розрахують та запропонують варіанти співпраці на умовах договору та під обговорені гарантії

Відвідування спеціалізованих торгових виставок онлайн

Для більшості підприємців з різних країн світу особиста поїздка в Китай стала неможливою у зв’язку зі світовою пандемією. Особиста присутність на торгових виставках також стала мало ймовірною. Саме тому організатори виставок вже декілька років влаштовують їх в онлайн режимі, або проводять заходи в офлайн та онлайн форматах. Наприклад, всесвітньо відома Китайська виставка імпорту і експорту, більш відома як Кантонська ярмарка, 2020-го року проходила виключно в онлайн режимі, а з 2021 поєднувала варіанти офлайн та онлайн, детально відтворивши електронні версії павільйонів та пропозицій від постачальників. Таким чином, щоб знайти унікального постачальника з абсолютно новим, не представленим раніше товаром, вже не потрібно їхати в Китай та проводити перемовини. Достатньо лише пройти реєстрацію на сайті та почати пошук серед безлічі цікавих пропозицій і одразу домовлятись про умови співпраці з постачальниками.  

Самостійний пошук постачальників на інтернет-ресурсах

Одним з варіантів пошуку постачальників стає  пошук в інтернеті. Цей спосіб не дуже популярний, адже рекламні пропозиції представлені на інтернет-майданчиках можуть бути шахрайством, часто пропозиції в мережі не вирізняються вигідністю умов співпраці або унікальністю товарів. Але за потреби можна розглянути й такий варіант пошуку, адже велика кількість продавців та виробників зацікавлені в розширенні своєї клієнтської бази, тому звертаються до розміщення реклами в інтернеті і знайшовши з ними контакт, можна домовитись про великі персональні знижки.   

Alibaba та Made in China

Одним з найпопулярніших способів пошуку постачальників серед підприємців усього світу є спеціалізовані ресурси для оптових продажів товарів від китайських виробників орієнтованих на клієнтів в інших країнах світу. Найвідомішими з них є Alibaba.com та made-in-china.com. Такі сайти інтегровані, власне, для іноземних користувачів та мають інтерфейси англійською та російською. Це значно спрощує їх використання українським бізнесменам. В той же час головним недоліком цих сайтів є їх орієнтованість на іноземних клієнтів, а це значить, що пропозиції на них значно дорожчі, ніж ці товари коштують для китайських постачальників.

для більшості підприємців з різних країн світу особиста поїздка в Китай стала неможливою у зв’язку зі світовою пандемією. Саме тому організатори виставок вже декілька років влаштовують їх в онлайн режимі, або проводять заходи в офлайн та онлайн форматах. Достатньо лише пройти реєстрацію на сайті та почати пошук серед безлічі пропозицій і одразу домовлятись про умови співпраці з постачальниками

Пошук постачальників на 1688.com

Найпопулярнішим серед бізнесменів є сайт 1688.com – найвідоміший китайський маркетплейс, орієнтований безпосередньо для оптових продажів. Мало хто знає, але крім звичайного пошуку товарів по категоріям, ключовим словам або фото, на цьому сайті є функція пошуку постачальників та фабрик. При створенні потрібного запиту система запропонує відбірку заводів та підприємств де вказується інформація про кількість співробітників, особливості та потужності виробництва, адресу, фото/відео з виробництва та контакти для зв’язку. Ще однією особливістю сайту 1688 є так званий пошук по запиту (створення об’яви). Сформувавши запит по назві товару, категорії, характеристикам, кількості та орієнтовної вартості товару постачальники самі надсилатимуть пропозиції щодо співпраці, залишатиметься лише обрати оптимальний варіант у співвідношенні ціна/репутація.  

Бази контактів WeChat

Один з найпопулярніших варіантів пошуку постачальників – відповідні бази контактів в месенджері WeChat. На спеціалізованих форумах, сайтах або навчальних курсах часто зустрічаються пропозиції з продажу таких баз. Офіційні акаунти WeChat є практично у всіх підприємств та виробників, тому, отримавши їх, можна домовитись про персональні умови співпраці, персональні особливості товару, такі як маркування або навіть власний логотип, узгодити вигідну ціну, що відрізнятиметься від представленої ціни на офіційних сайтах та інше. Особливістю використання WeChat для підприємців є можливість прямого контакту з малими виробниками продукції, в тому числі дуже якісних копій відомих брендів, яких важко знайти на офіційних торгових майданчиках.  

Варто враховувати, що самостійний пошук постачальників в Китаї – доволі ризикована справа. Якість товару може відрізнятись від опису та зображення в інтернеті, а самі постачальники іноді не схильні доброчесно виконувати взяті на себе обов’язки. Розпочинаючи співпрацю потрібно замовити пробну партію товару та на конкретному прикладі перевірити якість пропонованої продукції, а з логістичною компанією при узгодженні умов доставки домовитись про перевірку товару на складі перед відправкою з Китаю. І варто пам’ятати – успіх бізнесу залежатиме від вибору постачальника, низки виважених рішень під час домовленостей та вміння адаптуватися до умов, чітко орієнтуючись на фінальний результат, який буде влаштовувати саме вас .

Олександр Чайка

журналіст