Спеціалітет кантонскої кухні Китаю – Дим-сам

2 хвилин читати

У Китаї дім-сами вважають легкою закускою, яку їдять в першій половині дня. Дім-сами подають практично у всіх китайських ресторанах, зазвичай, китайці замовляють асорті дім-самів і чай, а потім неквапливо п’ють і їдять, повторюючи цей ритуал кожен день.

Страва має дуже ніжний смак, саме тому її назва перекладається як «сердечно зачепити».

Вживання дім-самів – це цілий ритуал, що зародився багато століть тому в китайській провінції Кантон. Відповідно до давньої традиції, прийнято з’їдати за один присід якомога більше різних за смаком, кольором, формою і начинками дім-самів. Завдяки різноманітності інгредієнтів – цей кулінарний ритуал схожий на справжню пригоду. Ви одночасно зможете відчути всі смаки їжі: кислий, солодкий, гострий, солоний та гіркий.

Готують страву по-різному – на пару, відварюють або обсмажують. Древня китайська пароварка виглядає як невелике ситечко, зроблене з бамбука. Таке пристосування не тільки обдає парою дім-сам, але і надає страві запах деревини.

Універсального дім-сама не існує – вони всі різні, але головна особливість страви це тісто, воно надзвичайно тонке та еластичне. Тісто роблять з пшеничного або рисового борошна, розкатуючи практично до стану цигаркового паперу. Тісто на стільки тонке, що через стінку готового дім-сама зазвичай можна розгледіти начинку. Цінителі цієї страви по прозорості тіста та кількості на них складочок – можуть відразу сказати, наскільки віртуозно вони зліплені.

Цю страву, можна зустріти не тільки в Китаї але і в багатьох інших ресторанах світу. Наприклад, в Україні паназійська (в тому числі китайська) кухня зараз на піку популярності. У київських закладах можна зустріти багато авторських варіацій дім-самів, але класичними можна вважати тільки дім-сами з прозорого тіста. Всі інші варіанти теж мають місце в кулінарії, але це вже змішання європейських та азіатських кулінарних традицій.