SoftBank має намір скоротити свою частку в Alibaba

1 хв читання

SoftBank Group Corp, швидше за все, скоротить свою частку в китайському гіганті електронної комерції Alibaba. Японська холдингова група SoftBank продала 20 мільйонів акцій Alibaba в останньому кварталі і “має продати ще більше в 2022 році”, – написав у своїй записці аналітик Jefferies Атул Гойал.

За оцінками Атула Гойала, цього року групі знадобиться 40-45 млрд доларів готівкою, якщо вона збереже нинішні темпи інвестування у стартапи та викупу акцій у рамках програми на 1 трлн ієн (8,7 млрд доларів), оголошеної у листопаді 2021 року.

SoftBank віддає пріоритет Vision Fund 2, яка придбала частки більш ніж у 200-т компаніях, включаючи нещодавні інвестиції в компанію з розробки програмного забезпечення для штучного інтелекту 6sense, платформу цифрового фінансування Funding Societies та криптовалютний бізнес Polygon.

Хоча раніше цього місяця SoftBank заявила, що немає жодного зв’язку між реєстрацією Alibaba в американському фонді акцій і планами з продажу своєї частки, група перебуває під тиском необхідності скоротити частки після краху угоди з продажу розробника чіпів Arm компанії Nvidia.