Що приховує поняття “китайська мова”?

1 хв читання

В Китаї кожен регіон і навіть місто має свій мовний діалект. Тому, якщо ви зустрінете декількох китайців, які розмовляють на різних китайських мовах і подекуди навіть не розуміють один одного – не дивуйтеся, для Китаю це норма. 

Офіційних діалектів в Китаї 129. Але в одному місті може існувати від 3 до 5 різних діалектів. Самі жителі Китаю розповідають, що число діалектів рівне кількості міст у Китаї, а саме 663. Багато діалектів існують лише в усній формі.

Основні мовні діалекти

Офіційним діалектом заведено вважати путунхуа (pu tong hua), його письмова версія – байхуа, в Західній частині світу найчастіше зустрічається назва, мандаринський (Mandarin). Такий самий діалект з незначними відмінностями вживають на Тайвані – гоюй та в Сингапурі – хуаюй.

Найпоширенішими на території Китаю вважаються 13 мовних діалектів: уйгурський, Південний фуцзян, Північно-східний, тибетський, пекінській, кантонській, цзілі, джин, ланьінь, хунанській, цзяоліао, цзянхуайській та путунхуа.

Тому, перед тим як приступити до вивчення мови, важливо чітко розуміти яка мета вивчення і в якій провінції буде застосована вивчений вами діалект. Як кажуть досвідчені китаїсти, щоб зрозуміти що написано в китайській газеті, досить знати 3000 символів.