Шеньчжень – місто електроніки

1 хв читання

Шеньчжень – місто субпровінціального рівня в провінції Гуандун на півдні Китайської Народної Республіки, яке межує з Гонконгом. До вісімдесятих років минулого століття це було маленьке рибальське село. Після оголошення Шеньчженя першою вільною економічною зоною в травні 1980 року, місто стало стрімко розвиватися.

Хмарочоси Шеньчженя не поступаються гонконзьким, місто продовжує розширюватися та рости. Сьогодні, Шеньчжень входить в четвірку найбільших міст Китаю з населенням 12,6 млн осіб та є головним центром розвитку високих технологій – так званої “Китайської Кремнієвої долини”. Влада КНР всіляко сприяє переїзду виробників електроніки та IT компаній в Шеньчжень.

Фабрики одного з найбільш промислово розвинених міст КНР приваблюють робочих з усієї країни своїми високими зарплатами, а сам Шеньчжень – високим рівнем життя. Стрімкий розвиток Шеньчженя зумовлений державним фінансуванням на початковому етапі розвитку міста, пільговими умовами та спеціальним податковими пільгами для компаній, які організовують тут своє виробництво, а також близькістю до Гонконгу, однієї з фінансових столиць Південно-Східної Азії. 

В Китаї все виробництво розподілено за промисловими секторами. Шеньчжень – це не тільки китайська, але і світова столиця виробництва електроніки.

В Піднебесній 98%  виробництва світлодіодних екранів зосереджені саме в Шеньчжені, де сконцентровані виробники всіх потрібних компонентів та деталей, які використовуються у виробництві екранів. Тут техніку збирають, пакують та експортують в інші країни.

Якщо потрібно придбати світлодіодні конструкції – можна самостійно знайти постачальників на місцевих ринках. Проте краще заручитися підтримкою місцевих знайомих, партнерів, або скористатися спеціальною послугою підбору постачальника, яку часто надають логістичні компанії.

Вербицька Анна

журналіст