Shell запускає китайський завод з виробництва водню

1 хв читання

Компанія Shell повідомила у п’ятницю 28 січня 2022 року, що вона розпочала виробництво водню на своєму заводі потужністю 20 мегават (МВт) у місті Чжанцзякоу, яке прийматиме “зелені” зимові Олімпійські ігри 2022 року.

Проект, який вироблятиме екологічно чистий водень шляхом розщеплення молекул води за допомогою електроенергії, що виробляється береговими вітровими електростанціями, забезпечить близько половини загального обсягу постачання екологічно чистого водню для автомобілів на паливних елементах у зоні змагань у Чжанцзякоу під час Ігор, які розпочнуться 4 лютого.

Китайські чиновники заявили, що всі 26 олімпійських об’єктів у Пекіні та провінції Хебей будуть на 100% харчуватися від поновлюваних джерел енергії, а також буде задіяно понад 700 автомобілів на водневому паливі.

“Цей проект допоможе забезпечити постачання водню для зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні та зробити їх екологічно чистими, сприяючи розвитку водневої промисловості у місті та регіоні Пекін-Тяньцзінь-Хебей”, – сказав у своїй заяві Бай Цзін, представник уряду міста Чжанцзяко.

Проект є частиною спільного підприємства Shell China та Zhangjiakou City Transport Construction Investment Holding Group Co та є першим комерційним водневим проектом Shell у Китаї. Компанії планують збільшити потужність проекту до 60 МВт протягом наступних двох років, йдеться у заяві. Після Зимових ігор водень використовуватиметься для громадського та комерційного транспорту у регіоні Пекін-Тяньцзінь-Хебей.

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року компанія Shell оголосила, що розглядає можливість інвестування в встановлення водневих електролізерів потужністю 150 МВт у Китаї.