Shell та NIO спільно працюють над покращенням умов зарядки електромобілів

2 хвилин читати

Китайський виробник електромобілів Nio та найбільший виробник бензину Shell уклали стратегічне партнерство для подальшої співпраці в галузі зарядки та заміни акумуляторів у Китаї та Європі. Очікується, що таке рішення прокладе шлях до глобальної експансії ринку виробником електромобілів преміум-класу.

У рамках угоди Nio та Shell будуватимуть та експлуатуватимуть станції зарядки та заміни акумуляторів. Партнерські компанії планують встановити 100 станцій заміни батарей у Китаї до 2025 року та запустити пілотні станції в Європі починаючи з 2022 року.

Для Shell угода дає переваги вже існуючої та досить великої мережі станцій швидкої зарядки, станцій заміни батарей та зарядних станцій у Китаї. Для Nio європейська частина угоди є особливо цікавою з погляду подальшого розширення. Китайська компанія з виробництва електромобілів не тільки отримає партнера із привабливими місцями для можливих станцій обміну акумуляторів у Європі, але в рамках угоди, мережа зарядних станцій Shell у Європі також буде доступна для користувачів Nio.

Nio вже постачає свої автомобілі в Норвегію, яка стала першим європейським ринком для компанії і там планує розмістити станції обміну акумуляторів. Відомо, що станція заміни акумуляторів вже сертифікована німецьким сертифікатом TÜV.

Крім конкретних інфраструктурних проектів, Nio та Shell також домовилися вивчити можливості подальшої співпраці в галузі управління активами акумуляторів, управління автопарком, послуг із зарядки акумуляторів вдома, розробки передових технологій заряджання та обміну акумуляторів, а також будівництва зарядних станцій у Китаї.

“Ми віримо, що співпраця між NIO та CNPC принесе кращі послуги та досвід користувачам електромобілів по всьому світу”, – зазначив засновник та генеральний директор Nio Вільям Лі.

Іштван Капітані, виконавчий віце-президент Shell Mobility, додає: “Це означає, що ми запропонуємо високошвидкісну зарядку Shell Recharge в точках NIO і зробимо доступною заміну батарей у зручних точках Shell. Ми також будемо пропонувати клієнтам NIO наші найкращі рішення щодо заряджання акумуляторів та бізнесу”.

Нагадаємо, що 25 листопада NIO ввела в експлуатацію дві станції із заміни батарей, побудовані спільно з китайським нафтовим гігантом CNPC у провінції Шеньсі на північному заході Китаю.