Реформи у секторі репетиторства КНР можуть повністю змінити коньюктуру ринку приватної освіти

1 хв читання

Повідомлення про заплановані зміни та обмеження з боку влади КНР у секторі приватного репетиторства за декілька днів знизили вартість акцій трьох найбільших компаній КНР у цьому сегменті.

Бум репетиторства стурбував владу Китаю, оскільки це призвело до великого навантаження на учнів та збільшення фінансового навантаження на батьків. Офіційна влада виражає стурбованість тим, що зростання витрат на позашкільну академічну підготовку може привести до збільшення нерівності в освіті та викликати соціальні потрясіння.

Як зазначають у ЗМІ, приватні репетиторські компанії повинні будуть отримати статус некомерційних організацій. Їм також заборонять проводити IPO і залучати інвестиції. Публічні та зарубіжні компанії, в свою чергу, не зможуть вкладатися в китайські освітні фірми. Крім того, місцеві регулятори можуть перестати видавати ліцензії таким компаніям і посилять контроль за існуючими. Мова в першу чергу йде про освітні компанії, які пропонують заняття за шкільною програмою.

У Китаї галузь репетиторських компаній зросла до мільярдних обсягів. На думку експертів, сектор приватного репетиторства в Китаї намагатиметься розділити свої бізнес-сегменти на два напрямки: академічний, який пов’язаний зі шкільними предметами, та не академічний, тобто предмети не пов’язані зі шкільною програмою, сюди відносяться англійська для дорослих, загальна англійська та іспити, що пов’язані зі вступом в західні ВНЗ. Саме збільшивши обсяг неакадемічного навчання можна буде пом’якшити удар з боку державного сектору.