Президенти України та Китаю обмінялися вітаннями з нагоди 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин

1 хв читання

Президент України Володимир Зеленський  та Голова КНР Сі Цзіньпін у вівторок 4 січня 2022 року обмінялися вітальними телеграмами з нагоди 30-ї річниці з дня встановлення дипломатичних відносин між двома державами.

Володимир Зеленський зазначив, що за 30 років зберігається тенденція активного розвитку українсько-китайських відносин і Україна впевнена у широких перспективах взаємовигідного співробітництва двох країн та має намір продовжити зміцнювати взаємодію у всіх сферах та сприяти подальшому розвитку відносин та стратегічного партнерства.

Сі Цзіньпін в свою чергу зазначив, що протягом 30-ти років після встановлення дипломатичних відносин зберігається тенденція здорового та сталого розвитку китайсько-українських зв’язків. Спостерігається поглиблення політичної взаємодовіри, посилюється двостороння співпраця, тіснішають гуманітарні обміни.

Сі Цзіньпін підкреслив, що він надає особливого значення розвитку китайсько-українських відносин стратегічного партнерства і має намір разом з президентом Володимиром Зеленським докласти зусиль і використати можливості для сприяння досягненню ще більшої кількості успіхів у китайсько-українських відносинах.

Нагадаємо: 30 років тому, 4 січня 1992 року, Україна та Китайська Народна Республіка встановили дипломатичні відносини між двома країнами. З того часу дві держави пройшли шлях від започаткування перших контактів до проголошення відносин стратегічного партнерства. Сьогодні Україна та Китай впевнено розвивають дипломатичні, економічні, гуманітарні та культурні зв’язки, співпрацюють у інвестиційній, аграрній, інноваційній, енергетичній, науково-технічній та освітній сферах, а також мають потенціал для подальшого поглиблення різносторонньої взаємодії.

Вербицька Анна

журналіст