Порт Циндао – частина морського Шовкового шляху 21 століття.

2 хвилин читати

Порт Циндао – морський порт на Жовтому морі в районі Циндао, провінція Шаньдун, Китайської Народної Республіки. Він входить в десятку найбільш завантажених портів світу та займає 7-е місце за загальним обсягом вантажів.

Порт розташований в затоці Жовтого моря Цзяочжоу, на краю півострова на Південному узбережжі Шаньдун. Це найбільший порт між Бохайською затокою та річкою Янцзи.

Порт Циндао включає чотири райони: район порту Даган, Цяньвань, район нафтового порту Хуандао, район порту Донцзякоу і надає широкий спектр послуг, починаючи від базових портових послуг стивідорної і складської діяльності до допоміжних і розширених послуг логістичного та фінансового характеру. Циндао обробляє такі вантажі як металева руда, вугілля, нафта, зерно, сталь, автомобілі, рідкі навалочні, сухі навалочні та генеральні вантажі в контейнерах.

Циндао має 54 причалів, призначених для обробки контейнерних вантажів, і 30 причалів, які спеціалізуються на металевій руді і вугіллі. Використовуючи в собі природну глибоководну міць і провідні в галузі об’єкти і обладнання, порт може розмістити найбільші в світі контейнерні судна, нафтові танкери і судна з залізною рудою. Він також володіє провідною в світі стивідорною ефективністю по обробці контейнерів.

Порт Циндао має один з найсучасніших у світі комплексів з приймання та обробки зернових культур, а також має велике нафтосховище. Загальна площа критих складів складає 57 тис. кв.м., контейнерного терміналу – 340 тис. кв.м. Щорічний вантажообіг порту Циндао перевищує 450 млн тонн, контейнерообіг – понад 15.5 TEU.

Порт підтримує зовнішньоекономічні зв’язки з 450 портами в 130 країнах світу. Крім того, з порту виконуються фідерні перевезення з портами, розташованими в Бохайській затоці та на Півночі провінції Цзянсу. Порт Циндао є частиною сухопутної транспортної системи Китаю, з внутрішніми районами він пов’язаний залізницею і двома швидкісними автомагістралями. Також в порту діє великий пасажирський термінал, який приймає пасажирські пороми та круїзні судна з Південної Кореї.