Погода в різних містах та районах Китаю

2 хвилин читати

Китай входить до трійки найбільших держав світу за площею, а його територія лежить в декількох кліматичних поясах. Тому, прогноз погоди в різних містах та районах в один і той самий час – може дуже сильно відрізнятися. Особливо це властиво у зимовий період, коли на Півночі температура на стовпчику сягає до мінус 35, а на крайньому Півдні цілком можна засмагати на пляжах.

Метеорологи виділяють на території країни п’ять кліматичних зон: дві помірні, включаючи теплу, холодну, а також субтропічну, тропічну та екваторіальну.

Для прикладу, поглянемо на середню температуру у різних регіонах Китаю протягом року:

Для Пекіну характерний вологий континентальний клімат з жарким вологим літом та сухими холодними зимами: взимку стовпчик термометра опускається до -3, навесні + 14, влітку +26, восени +5 градусів.

Пекін

Клімат в Гонконзі субтропічний з прохолодними сухими зимами та жарким вологим літом. Взимку + 15, навесні +22, влітку +30, восени +25 градусів.

Гонконг

Шанхай розташований на півдні Китаю, в регіоні з вираженим субтропічним мусонним кліматом, досить сприятливим, теплим та вологим. При цьому всі пори року в Шанхаї чітко помітні, майже збігаються з календарними. Тут стовпчик термометра: взимку: +3, навесні: +15, влітку +29, восени: +17.

Шанхай

Чунцін знаходиться в субтропічній кліматичній зоні. Для цієї зони характерний вологий субтропічний мусонний клімат. Чунцін відомий як одна з «трьох печей» долини Янцзи. Інші два міста, що славляться дуже спекотною погодою, – Ухань та Нанкін. У місті часто бувають тумани, а температура повітря складає: взимку +8, навесні +19, влітку +30, восени +11 градусів.

Чунцін

Для Гуанчжоу, розташованого на південному сході Гуандун, характерний теплий і при цьому вологий мусонний субтропічний клімат, що забезпечує помірну температуру протягом усього року: взимку +15, влітку +28 градусів, восени +23 градуси тепла.

Гуанчжоу

Території Північно-Західного Китаю відрізняються великою різноманітністю клімату, тут стовпчик термометра може опуститись до -30-35 градусів, і піднятися до майже +50.

Сіань