Пекін вперше відповідає державним стандартам якості повітря у 2021 році

1 хв читання

Китайська столиця Пекін минулого року вперше виконала державні стандарти якості повітря.

Китай оголосив війну забрудненню повітря у 2014 році, узгодивши зусилля зі скорочення споживання вугілля, зниження транспортних викидів, переміщення важкої промисловості та припинення порушень.

“Покращення реальні й відбуваються в усьому промисловому поясі навколо Пекіна, а також у більшій частині решти країни”, – зазначив Лаурі Мілівірта, провідний аналітик Центру досліджень енергетики та чистого повітря. Однак він попередив, що забруднення залишається досить високим.

Середньорічний вміст дрібних небезпечних частинок у повітрі, відомих як PM2.5, становив 33 мікрограми на кубічний метр, що майже в сім разів перевищує рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я рівень у 5 мікрограмів. Однак цей показник знизився на 13% порівняно з роком раніше, і вперше в історії досяг тимчасового стандарту Китаю в 35 мікрограмів, повідомили чиновники на брифінгу у вівторок 4 січня.

Пекін і прилегла провінція Хебей доклали зусиль з переходу на чистіший природний газ, а також посадили величезну кількість дерев по всьому регіону. Вони також запровадили жорсткі нові стандарти на паливо для автомобілів та змусили сталеливарні заводи та інші промислові підприємства встановити обладнання, спрямоване на контроль викидів. “Подальше поліпшення ситуації вимагатиме переходу від вугілля та нафти до екологічно чистої енергії”, – додав Лаурі Майллівірта.