Пекін включить Центральну вісь до списку ЮНЕСКО

1 хв читання

Пекін досяг прогресу в заявці на включення Центральної осі до списку об’єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомив у неділю 13 лютого представник Міського бюро культурної спадщини Китаю.

Центральна вісь Пекіна – умовна лінія симетричної міської забудови у напрямку схід-захід. Її протяжність складає 7,8 км, а вздовж розташовані об’єкти всесвітньої культурної спадщини: Храм Неба, Заборонене місто та багато інших культурних об’єктів. Центральна вісь Пекіна починається на півдні міста від воріт Юндін і закінчується Барабанною та Дзвоновою вежами на півночі. Більшість значущих будівель старого міста Пекіна розташовані вздовж цієї осі.

Згідно з трирічним планом дій щодо збереження Центральної осі, проекти пов’язані з охороною культурних реліквій, покращенням екології та переселенням жителів були успішно реалізовані, зазначив на прес-конференції Лю Хунчан, прес-секретар Пекінського муніципального бюро культурної спадщини Китаю.

“Наш проект був представлений до Центру всесвітньої спадщини для форматного розгляду раніше терміну”, – зазначив Лю Хунчан. Для міжнародної реклами Центральної осі було успішно проведено низку заходів, включаючи Азійський діалог зі збереження культурної спадщини та 44-ту сесію Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами Лю Хунчана, цього року в Пекіні відбудуться численні заходи, у тому числі виставки, лекції та фестиваль шопінгу для брендів нематеріальної культурної спадщини Пекіна.

Вербицька Анна

журналіст