Олімпіада у Китаї сприяла популяризації зимових видів спорту

2 хвилин читати

Олімпійські ігри 2022 розпалили безпрецедентний ентузіазм до зимових видів спорту в КНР. Країна інвестувала значні кошти в розвиток інфраструктури в даному секторі починаючи з 2015 року, коли Китай виграв конкурс на проведення Олімпійських ігор.

За даними Національного бюро статистики Китаю, після успішної заявки Пекіна на проведення Олімпіади 2022 у зимових видах спорту взяли участь понад 346 мільйонів китайців, що перевищило цільовий показник у 300 мільйонів людей.

Останніми роками у Китаї спостерігається масштабний розвиток промисловості у сегменті зимових видів спорту. Зараз у країні налічується 654 стандартні ковзанки, що на 317 відсотків більше, ніж у 2015 році, а кількість гірськолижних курортів досягла 803 у порівнянні з 568 у 2015 році.

Згідно з планом розвитку Китаю, до 2025 року загальний обсяг індустрії льодових та снігових видів спорту досягне 1 трильйона юанів. У містах по всій країні з’являються магазини, що торгують спорядженням для зимових видів спорту, включаючи костюми, шоломи, рукавички та сноуборди.

Світові бренди намагаються позиціонувати себе цього сезону. Гігант із виробництва спортивного одягу Anta Sports, спонсор Пекіна 2022, співпрацює з європейськими брендами обладнання. Китайський бренд Bosideng також співпрацює з німецькою компанією Bogner для створення спільного підприємства, в рамках якого планується відкрити близько 80 магазинів по всьому Китаю.

Такі бренди одягу, як Toread і 361 Degrees, розробили власні лінії лижних костюмів, а інші, включаючи Running River і Vector, виробляють різноманітне лижне спорядження.

Дані постачальника корпоративної інформації Tianyancha показують, що в 2021 році в Китаї збільшилася кількість підприємств, пов’язаних з льодовими та сніговими видами спорту, більш ніж на 1 000. А згідно з національним планом розвитку індустрії льодового та сніжного обладнання, щорічні продажі обладнання, за прогнозами, перевищать 20 мільярдів юанів до кінця 2022 року.