Найуспішніші бізнесмени Китаю. Вей Цзяньцзюнь

2 хвилин читати
Вей Цзяньцзюнь, засновник компанії Great Wall

Якщо бренд хоче домогтися успіху, він повинен стати міжнародним брендом

Вей Цзяньцзюнь, засновник компанії Great Wall

Вей закінчив коледж в провінції Хебей (Hebei Province), спеціалізуючись в області корпоративного управління. У юнацькому віці працював на фабриках з виробництва килимів та водяних насосів.

У 26 років, у 1984 році, він заснував автомобільну фірму Great Wall. Спочатку фірма випускає лише одну модель фургона Deer, який полюбився китайським фермерам за невисоку ціну та пристойну якість. Поступово від вантажівок і фургонів компанія перейшла до виробництва більш рентабельних позашляховиків, зараз вони становлять близько половини від загального випуску Great Wall.

Цзяньцзюнь культивує жорстку дисципліну. Він ніколи не потурає підлеглим та не заграє з ними. Всі менеджери, яких наймає Great Wall, проходять через навчання в тренувальному таборі військового типу. Про нього ходять легенди: щойно прийнятих на роботу менеджерів, робітників та інженерів змушують робити важкі фізичні вправи, тренують багатогодинними марш-кидками та чорновою роботою. Так виробляються сила волі, витривалість та командний дух, вважає Цзяньцзюнь.

У нього екзотичні звички навіть за мірками Китаю. Мільярдер спить в маленькій комірчині, що примикає до робочого кабінету, курить найдешевші сцигарки та не терпить, коли хтось замовляє їжі більше, ніж може з’їсти. При цьому він колекціонує дорогі західні машини.

Бізнесмен спокійно визнає свої помилки.

Наприклад, у 2008 році Цзяньцзюнь раптово відмовився від запланованої експозиції на світовому автосалоні в Детройті, оскільки вирішив, що новинки, які компанія приберегла для нього ще недостатньо опрацьовані, а в січні 2014 року голова Great Wall переніс на три місяці висновок на ринок флагманського позашляховика Haval H8, після того як китайська преса влаштувала йому обструкцію. Це рішення обійшлося компанії в 2,4 млрд доларів капіталізації буквально за один день.

Всі комерційні провали Great Wall не замовчують, а відображають на «стіні ганьби» в центральному офісі. Там же висять портрети колишніх співробітників, засуджених за хабарі або інші злочини проти компанії.

Статок бізнесмена оцінюється в 21.4 млрд доларів.