Лю Цяндун, власник та засновник однієї з найбільших e-commerce майданчиків у світі

2 хвилин читати

“Найцінніше – знати чого хоче клієнт.” Лю Цяндун, власник та засновник однієї з найбільших e-commerce майданчиків у світі JD.соm. А колись гроші на дорогу до університету Лю Цяндуну збирали всім селом.

Лю Цяндун народився 10 березня 1973 року в міському окрузі Суцянь провінції Цзянсу. Його батьки займалися доставкою вугілля з Північного Китаю на Південь. В молодості Лю Цяндун цікавився політикою. Він закінчив початкову школу в провінції Цзянсу та у 1992 році вступив на факультет соціології Китайського університету Женьмінь. Весь свій вільний час Лю проводив вивчаючи комп’ютерне програмування.

У 1996 році отримав ступінь бакалавра соціології, а потім отримав ступінь EMBA в Китайсько-європейській міжнародній бізнес-школі. Бувши студентом коледжу, Лю вклав свій дохід отриманий від роботи з програмування та сімейних позик в ресторанне підприємство, яке через кілька місяців збанкрутувало. Після закінчення університету Лю влаштувався на роботу в Japan Life, японське підприємство з виробництва товарів для здоров’я.

Після двох років роботи в японській фірмі Лю Цяндун на накопичені ним 20 тис юанів відкрив свій магазин електроніки в одному з торгових центрів в китайській Кремнієвій долині – в пекінському парку науково-технічного освоєння – Чжунгуаньцунь. Він торгував DVD-приставками та лазерними дисками. Його магазинчик називався «Мультимедійна продукція Jingdong». За п’ять років кіоск виріс в мережу з 12 магазинів в Пекіні.

У 2004 році, відмовившись від традиційної комерційної моделі, Лю Цяндун вирішив продавати електроніку в інтернеті. Спочатку його компанія називалася 360Buy, пізніше вона перетворилася в знаменитий торговий інтернет-портал JD.соm.

Лю Цяндун – звичайна людина з натовпу, його харизма відкривається тільки тоді, коли він починає говорити. «Взагалі-то, я думаю, що я такий же, як і всі, абсолютно такий же. Просто я неухильно дотримуюся своєї мети, бачу шлях та йду по ньому до кінця» – Лю Цяндун.

Статок підприємця оцінюється в $ 18,9 млрд

Вербицька Анна

журналіст