Китайський та європейський марсіанські зонди завершили випробування ретрансляційного зв’язку на орбіті

1 хв читання
Фото: China National Space Administration

Китайський марсіанський зонд “Тяньвень-1” та космічний апарат Європейського космічного агентства (ЄКА) “Марс Експрес” успішно провели тест ретрансляційного зв’язку на орбіті, повідомило у середу Китайське національне космічне управління (CNSA).

Китайський марсохід Zhurong відправив тестові дані на Mars Express на відстань близько 4000 кілометрів. Зв’язок продовжувався 10 хвилин. Mars Express прийняв дані та передав їх на станцію стеження за далеким космосом ЕКА. Після отримання даних станція відправила їх до Європейського центру космічних операцій (ESOC), а ESOC потім переслав дані до Пекінського аерокосмічного центру управління.

Результати аналізу даних показують, що інтерфейси ретрансляційного комунікаційного обладнання Zhurong та Mars Express збігаються та відповідають міжнародним стандартам, а зміст переданих даних є повним та правильним. Команда “Тяньвень-1” та команда “Марс-Експрес” здійснюватимуть подальшу співпрацю в галузі ретрансляційного зв’язку наукових даних, повідомляє CNSA.

Нагадаємо, що китайська місія “Тяньвень-1”, що складається з орбітального апарату, марсоходу та ровера, була запущена 23 липня 2020 року. Орбітальний апарат, на борту якого був ровер з очікуваним терміном служби не менше 90 марсіанських днів або близько трьох місяців на Землі, приземлився 15 травня в північній півкулі Марса. Розпочавши дослідження, “Чжуронг” спустився з посадкової платформи на марсіанську поверхню 22 травня. Станом на середу “Чжуронг” працював на Марсі 196 марсіанських днів. Він пройшов 1297 метрів та отримав близько 10 гігабайтів (ГБ) даних, повідомляє CNSA.