Китайські фізики створили успішний прототип квантового суперкомп’ютера

1 хв читання

Китайські фізики оголосили про створення прототипу нового квантового комп’ютера, продуктивність якого у вирішенні завдання відбору проб гаусових бозонів перевищує існуючі суперкомп’ютери в 10-24 ступені разів. Кількість фотонів, якими маніпулюють у новому комп’ютері була збільшена до 113. Таким чином, “Цзючжан-2” набагато потужніший за свого 76-фотонного попередника “Цзючжана”, пояснили вчені.

У розробці комп’ютера взяв участь професор Китайського науково-технологічного університету (КНТУ) Пань Цзяньвей, науковці з Шанхайського інституту мікросистем та інформаційних технологій Академії наук Китаю та Державного дослідницького центру паралельної обчислювальної техніки і технологій. Наукова група під керівництвом Пань Цзяньвея вже приносила Китаю квантову перевагу, коли  у 2020 створила прототип “Цзючжан”. Результати тесту показали, що його продуктивність у 10-7 разів перевищувала тогочасні суперкомп’ютери.

Квантові обчислення вважаються ключовою технологією для наступного покоління інформаційної революції у вирішенні основних економічних та соціальних проблем. Розробка квантових комп’ютерів стала важливим завданням світової науки та техніки. Квантові комп’ютери загального призначення у перспективі знайдуть застосування у сфері дешифрування, матеріалознавства та розробки ліків, пояснили вчені.

Вербицька Анна

журналіст