Китайська митниця вилучила 470 кг метеоритів, які видавали за пірит

1 хв читання

Майже пів тонни метеоритів, заявлених під час імпорту як піритова руда, було вилучено владою південного міста Шеньчжень. Про це повідомило у понеділок митне управління Китаю. Співробітники митниці перевірили матеріал та визначили, що він не відповідає характеристикам піриту, а компанія, яка займалася перевезенням, не змогла надати відповідної сертифікації.

Пірит, також відомий як “золото дурня” – мінерал сульфіду заліза, що використовується в паперовій та ювелірній промисловості. Професійна експертиза показала, що вантаж вагою 470 кг складався з 90% заліза і 8,9% нікелю, а вміст сірки притаманний піриту в ньому був відсутній.

Експертиза також показала, що склад каменів дуже схожий на склад метеоритів, згодом і власник вантажу підтвердив, що це саме вони. Поки не зрозуміло, як метеорити потрапили до рук власника, справа перебуває на стадії розгляду. Нагадаємо, що Китай нарощує свою програму дослідження космосу і минулого року зібрав зразки Місячних порід та ґрунту в ході першої з 1970-х років місії з пошуку місячних зразків.

Вербицька Анна

журналіст