/

Китайська кухня. Не можливо описати – спробувати!

2 хвилин читати

Китайська кухня вражає багатогранністю та різноманітністю. Від провінції до провінції смаки та страви істотно різняться. На Півночі віддають перевагу м’ясним стравам, на Сході – морепродуктам, в Центрі страви дуже гострі, на Півдні – прісні, а на Заході кухня більше схожа на середньоазіатську.

Взагалі, суворого поняття – китайська кухня не існує. Страви сильно відрізняються в залежності від регіону, міста та навіть села. Наприклад, в кухні провінції Шаньдун та Ляонін використовують велику кількість морепродуктів, риби та різних супів.

Перевагу віддають оригінальному смаку продуктів з мінімальною кількістю спецій та соусів. Переважна більшість страв – смажені та тушковані. Найвідомішими представниками шаньдунської кухні є кальмар в кисло солодкому соусі, креветки з зеленню та морський огірок з цибулею.

Північно-Східна, або дунбейська кухня – найближча за смаковими характеристиками до української. Вона поширена в таких регіонах як: Харбін та внутрішня Монголія.

Тут можна зустріти знайомі нам страви, такі як ковбаса, вареники, квашена капуста, кисло-солодка свинина і навіть холодець. Більшість китайських ресторанів в Україні в основному готують страви саме Північно-Східної кухні.

Кантонська кухня вважається найкориснішою, в ній збережений натуральний смак продуктів. В Китаї кантонська кухня поширена в провінції Гуандун та Гонконзі. Але вона також дуже популярна на Заході, тому що більшість китайських емігрантів у всьому світі саме з цього регіону. Для кантонської кухні характерний прісний смак – майже без додавання спецій, з мінімальною термічною обробкою, більшість страв готується на пару або тушкується на повільному вогні. Зважаючи на близькість до моря, у стравах переважають морепродукти, риба, велика кількість овочів, свинина та м’ясо птиці.

Сичуньская кухня – найгостріша кухня Китаю. Поширена в провінції Сичуань та Південно-Західній частині КНР, кухня відрізняється особливою гостротою та власним смаком “Мала”. Смак Mала описується як “гострий смак, який викликає оніміння”. Такі відчуття зумовлені щедрим застосуванням особливого сичуаньского перцю.

В якості основних продуктів в цій кухні використовується риба, річкові ракоподібні, м’ясо та гриби. Страви в основному варені або тушковані.

Найвідоміша сичуанська страва – Хот пот або Хого, яку можна вважати своєрідною візитівкою провінції. Хого – дослівно вогняний котел або китайський самовар, щоправда це назва саме способу приготування, а не самої страви. Хого готують у спеціальному котлі прямо за обіднім столом, а от варіацій страв, які готуються у “вогняному котлі” може бути безліч.