Китай впроваджує спецпрограму кредитування для випускників

1 хв читання

У провінції Чжецзян випускники китайських коледжів зможуть взяти кредит до півмільйона юанів ($78 874) для відкриття бізнесу, а якщо бізнес прогорить, уряд допоможе виплатити не менше 80% кредиту.

План кредитування представлений у четвер 17 лютого на прес-конференції, організованій Державним бюро з планування Китаю. В ньому наголошується  на занепокоєнні влади перспективами працевлаштування мільйонів випускників ВНЗ на ринку праці.

Якщо початківець прогорить, уряд допоможе виплатити не менше 80% кредиту і 100%, якщо його сума менша за 100 000 юанів ($15 775), зазначив Чень Чжун, заступник директора Департаменту кадрових ресурсів та соціального забезпечення провінції Чжецзян.

“Випускники коледжів – цінний кадровий ресурс. Цього року по всій країні налічується понад 10 мільйонів випускників коледжів, що є гарною нагодою для нас”, – додав Чень Чжун.

Провінція Чжецзян також є випробувальним полігоном так званого “загального процвітання” президента Сі Цзіньпіна. Провінція отримала завдання провести експериментальну політику зі скорочення нерівності в доходах до 2025 року.

Нагадаємо, що минулого тижня Національна комісія з розвитку та реформ (NDRC) заявила, що Центральний Уряд надаватиме спеціальну допомогу молодим підприємцям і запровадить стимули для малих компаній, де наймають на роботу молодих випускників, яких, за оцінками, цього року по країні буде рекордна кількість – 10,76 мільйона осіб.