Китай розробляє п’ятирічний план для малих та середніх підприємств

1 хв читання

Для посилення підтримки малих та середніх підприємств КНР уряд почав вживати активних заходів щодо заохочення науково-технічних інновацій та стимулювання їх впровадження. Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР (MIIT) працює над п’ятирічним планом розвитку малих та середніх підприємств, в якому окреслено ключові завдання, включаючи покращення рівних умов, підвищення доступності фінансування та зміцнення інноваційного потенціалу та професіоналізму.

З 2021 по 2025 рік у Китаї планується створити та розвивати близько мільйона інноваційних підприємств зазначив міністр MIIT Сяо Яцін. За словами Міністра, також планується створити 10 000 “маленьких гігантів”- фірм, що знаходяться на ранній стадії розвитку та орієнтовані на нове покоління інформаційних технологій, виробництво високотехнологічного обладнання, нову енергетику, нові матеріали, біомедичні та інші високотехнологічні галузі. За даними дослідження MIIT, за перші вісім місяців операційна рентабельність 1140 компаній – “маленьких гігантів” склала 13,2 відсотка.

Для подальшого підвищення технологічного інноваційного потенціалу малих та середніх підприємств, Китай також планує побудувати низку національних виробничих інноваційних центрів та загальних технологічних платформ у ключових областях, а також підтримати інтеграцію малих та середніх підприємств у промислові ланцюжки, ланцюжки поставок та ланцюжки створення вартості. Закликаючи до створення комплексної моделі інноваційного розвитку для великих, середніх та малих підприємств, а також для компаній, які займаються видобутком сировини, Міністерство запропонувало збільшити інклюзивну фінансову підтримку для малого та мікробізнесу.