Китай розробляє правила перевірки безпеки додатків, що впливають на громадську думку

1 хв читання

У середу 5 січня китайський орган кіберрегулювання опублікував проект правил, що регулюють роботу мобільних додатків, включаючи вимогу щодо перевірки безпеки додатків, функції яких можуть вплинути на громадську думку.

Пропоновані правила є частиною кампанії, яку проводить Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) протягом останнього року з метою посилення нагляду за технологічними компаніями країни.

Громадськості було запропоновано висловити свої зауваження щодо проекту правил до 20 січня 2022 року. Пропозиції зобов’яжуть постачальників додатків проводити оцінку безпеки перед запуском “нових технологій, нових програм та нових функцій”, здатних вплинути на думку або мобілізувати громадськість.

CAC не вказав конкретні додатки та не описав процес оцінки безпеки, крім того, що він має проводитись відповідно до національних правил. Пропоновані правила будуть застосовуватися до “виробництва тексту, зображень, голосу, відео та іншої інформації”, а також обміну миттєвими повідомленнями, поширення новин, форумних спільнот, живого мовлення та електронної комерції, заявив регулятор країни.

В свою чергу постачальники мобільних програм не повинні вести діяльність, що загрожує національній безпеці, або змушувати користувачів ділитися несуттєвою особистою інформацією.

Новинки повинні отримувати ліцензії, що дають право на публікацію новин, йдеться в повідомленні. За останній рік китайська влада посилила регулювання в ряді галузей, від грального бізнесу до нерухомості та освіти.

CAC також оголосила про запровадження двох нових правил у 2022. Одне з них вимагає, щоб компанії-платформи з більш ніж 1 мільйоном користувачів проходили оцінку безпеки перед лістингом за кордоном, який набуде чинності у лютому. Інше правило регулює використання компаніями рекомендаційних алгоритмів та набуде чинності в березні.