Китай прагне покращити транскордонний контроль над великими даними за допомогою нового плану

1 хв читання

Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю (MIIT) працюватиме над комплексом заходів для посилення транскордонного управління безпекою великих даних. Потреба у створенні нового плану заходів до 2025 року, розробленого на основі 14-го п’ятирічного плану Китаю, викликана в першу чергу нововведеннями до нормативно-правової бази, що регулюють сферу даних, технологій та їх передачі. Новий п’ятирічний план ще раз підтверджує, що дані є “фактором виробництва” та “національним стратегічним ресурсом” для КНР.

План містить шість ключових завдань, включаючи покращення “маркетизації” даних, підвищення обчислювальної потужності та розробку глобальних технологічних стандартів. У ньому також міститься заклик до посилення управління транскордонними потоками даних та посилення підтримки ініціатив з відкритим вихідним кодом. За оцінками MIIT, до кінця 2025 року масштаб китайської індустрії великих даних перевищить 3 трильйони юанів ($ 470 млрд).

Цього року Пекін ухвалив два ключові закони – Закон про захист особистої інформації та Закон про безпеку даних, які регулюють порядок зберігання та переміщення даних компаніями та організаціями.