Китай планує досягти показника 5,5% економічного зростання

1 хв читання

Про плани щодо підвищення показників економічного зростання на 5,5 % у 2022 році заявив у п’ятницю 21 січня радник кабінету міністрів Китаю Чжу Гуан’яо. Прогноз посадовця виявився вищим ніж попередні прогнози експертів, які вважають, що у 2022 році Китай в економічному секторі зіткнеться з численними перешкодами, включаючи постійну слабкість у сфері нерухомості.

Уряд планує оприлюднити цільовий показник зростання на 2022 рік на відкритті щорічного засідання Парламенту на початку березня цього року. “Я впевнений, що економічне зростання Китаю складе близько 5,5% у 2022 році”, – зазначив Чжу Гуан’яо на брифінгу, додавши, що потенційні темпи економічного зростання оцінюються у 5-6%.

Лі Ян, колишній віце-президент Китайської академії суспільних наук, провідного урядового аналітичного центру, зазначив, що Китай має простір для маневру в політиці, щоб підтримати економіку. “Китай був стриманий у монетарній та фіскальній політиці цього року, що залишає певний простір для дій цього року”, – додав Лі Ян.

Також Кабінет Міністрів Китаю пообіцяв прискорити випуск спеціальних облігацій місцевих органів влади для стимулювання інвестицій, а Міністерство фінансів виділило 1,46 трильйона юанів ($ 230 мільярда) у рамках попередньої квоти на випуск спеціальних облігацій місцевих органів влади на 2022 рік.