Китай переглядає правила захисту даних для бізнес-секторів

1 хв читання

У четвер 10 лютого Міністерство промисловості Китаю опублікувало зміни в проекті правил, що визначають принципи управління даними для компаній та місцевих органів влади. 

Оновлені правила Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю (MIIT) вперше було опубліковано у вересні, вони виключають попередню заяву про те, що “основні дані”, які становлять “серйозну загрозу” для національних та економічних інтересів Китаю не повинні залишати країну.

В оновлених правилах також зазначено, що галузеві місцеві регулятори повинні відповідати за управління та нагляд за даними у трьох категоріях: “промислові дані”, “телекомунікаційні дані” та “бездротові дані”.

Загалом новий закон вимагає від китайських компаній та місцевих органів влади класифікувати дані залежно від їхньої значущості для національної безпеки та економіки, а також передбачає жорсткіше регулювання експорту даних з Китаю до інших країн.

Зміни одразу викликали занепокоєння серед багатонаціональних корпорацій, що працюють у КНР.  Експерти в галузі права та технологій очікують, що закон матиме наслідки практично для всіх організацій, діяльність яких передбачає масовий збір даних у тій чи іншій формі. 

За даними MIIT, оновлені зміни будуть відкриті для відгуків громадськості до 21 лютого.