Китай обмежив будівництво суперхмарочосів у невеликих містах

1 хв читання

Китай обмежив будівництво дуже високих хмарочосів у невеликих містах в рамках боротьби з марнотратними проектами місцевих органів влади.

Без спеціального дозволу, у містах з населенням менш як 3 мільйони людей заборонено будувати хмарочоси заввишки понад 150 метрів, а міста з населенням понад 3 мільйони мають будувати будинки не вище 250 метрів. Про це заявили у Міністерстві житлового будівництва міського та сільського розвитку Китаю. Чиновники, які затвердили проекти з порушенням нового правила, “нестимуть довічну відповідальність”, заявили в міністерстві. 

У Китаї знаходяться одні з найвищих будівель у світі, включаючи 632-метрову Шанхайську вежу та 599-метровий фінансовий центр Ping An у Шеньчжені.

Хоча Китай визнає, що висотні будівлі сприяють більш раціональному використанню земельних ресурсів, уряд все більше стурбований тим, що місцева влада приділяє мало уваги практичності та безпеці.

Місцеві органи влади також повинні проводити інспекцію існуючих надвисоких будівель, перевіряючи їх фундамент, структуру,системи комунікацій, матеріали, їх стійкість до землетрусів і захист від пожеж, заявили в міністерстві. Міста також мають суворо контролювати будівництво висотних будівель в екологічно чутливих районах та на міських повітряних коридорах, йдеться у повідомленні.