Китай готується випустити власний літак, який буде у 2-3 рази дешевше, ніж аналоги Airbus і Boeing.

1 хв читання

Комерційна авіаційна корпорація Китаю (COMAC) планує випустити на ринок середньомагістральний авіалайнер і скласти конкуренцію таким компаніям, як Boeing і Airbus. Вузько фюзеляжний літак C919 може стати прямим конкурентом популярних на авіаринку Airbus A320neo і Boeing 737 MAX. Розробка C919 почалася у 2008 році та наближається до фінальної стадії – COMAC планує отримати сертифікат льотної придатності від влади КНР до кінця цього року.

C919 – невеликий пасажирський літак місткістю від 158 до 168 пасажирів, дальність польоту складає 4035 до 5555 км. На сьогодні, китайський лайнер поступається за характеристиками останнім версіям Airbus A320 або Boeing 737 MAX: він володіє меншою дальністю польоту, споживає більше палива та не має розвиненої мережі сервісних центрів по всьому світу, що може стати перешкодою для його експорту. 

Проте, значною перевагою китайського авіалайнера на світовому ринку може стати його ціна, яка за прогнозами буде у 2-3 рази меншою, ніж на моделі літаків від Boeing та Airbus. Перспективи C919 на внутрішньому ринку Китаю набагато більші, через підтримку, як з боку держави, так і з боку авіакомпаній Air China, China Eastern Airlines і China Southern Airlines. За попередніми підрахунками, місцеві авіакомпанії придбають 9 084 нових літаків до 2040 року, з яких майже 70 відсотків будуть вузько фюзеляжні, такі як новий авіалайнер C919. Крім цього, у стратегічних планах КНР – зайняти перші позиції на світовому ринку авіації.