Корпорація FAW. Найстаріша автомобілебудівна компанія КНР

2 хвилин читати

Корпорація FAW займає 125 місце в рейтингу 500 найбільших світових компаній за версією Fortune Global і представлена   в 40 країнах світу. Їй належить 28 дочірніх компаній зі стовідсотковим контролем акцій, а також 18 дочірніх компаній частково належать з пакетом акцій понад 50%. Серед них: Jiefang, FAW car, Tianjin, Xiali, Volkswagen, Toyota.

China First Automotive Group Corporation (скорочено FAW), в минулому більш відома під назвою «Перший автомобільний завод», була утворена 15 липня 1953 року. Створення першого автомобілебудівного заводу в КНР ознаменувало собою початок розвитку автомобільної індустрії країни. За свою більш ніж шістдесятирічну історію, корпорація FAW зробила багато важливих кроків спрямованих на розвиток автомобільної галузі в Китаї. Починаючи з першого дня роботи корпорація FAW займає провідні позиції в Китайській автомобільній промисловості. Загальний обсяг продажів FAW різних типів автомобілів у 2017 році досяг 3,35 мільйона. Зараз компанія FAW виробляє автомобілі шести категорій, в тому числі вантажівки малої, середньої і великої вантажопідйомності, позашляховики, легкові автомобілі, автобуси, малолітражні автомобілі.

Штаб-квартира FAW знаходиться в місті Чанчунь, там же розташовані основні виробничі потужності. У Чанчуні випускаються такі готові автомобілі:

Hongqi, Besturn, Oley;

Вантажівки Jiefang LCV і HCV;

Міські автобуси та пасажирські автомобілі Jiefang; Volkswagen CC, Magotan, Bora;

Легкові автомобілі Audi A4, A6, Q5 і Q3; Mazda; Toyota Prius, позашляховики LC200 і RAV4.

Компанія має 16 дочірніх підприємств, що знаходяться в повній власності та 15 дочірніх підприємствах, що знаходяться в частковій власності, включаючи ливарний завод FAW. Філії, офіси й дистриб’ютори FAW Group розміщуються у понад 80 країнах і регіонах світу, в тому числі в Україні.

Сьогодні, крім консолідації та розвитку внутрішнього ринку, корпорація FAW продовжує завойовувати міжнародні ринки та поступово розвиває світову мережу.

Обсяг продажів FAW перевищує 3 мільйони автомобілів на рік, а обіг компанії складає більше $ 60 млрд на рік.