Історія виникнення одного з найвідоміших свят Китаю – “День Холостяка”

1 хв читання

Свято 11.11, яке зараз відоме як День великого розпродажу, насправді має іншу історію. Як відомо, у Китаї певний час, в тому числі через політику обмежень народжуваності “Одна сім’я – Одна дитина”, хлопців народжувалося більше ніж дівчат. Коли вони підростали – всім не вистачало пари.

У 1990-х свято 11.11 влаштували нанкінські студенти, щоб посумувати та повеселитися з цього приводу. Вони вирішили, що 11 листопада влаштовуватимуть веселі холостяцькі застілля. Оскільки у Китаї популярна магія цифр, А цифра «11» символізує самотніх людей, свято отримало назву Guanggun Jie, що перекладається як «гола гілка», цим словом називають холостяка.

Як тільки свято стало популярним у країні, повз нього не змогли пройти інтернет-гіганти, використавши як інструмент для продажів.

Перші розпродажі цього дня влаштувала на своїх майданчиках компанія Alibaba Group у 2009 році. Оскільки з жовтня до січня у Китаї не було значних дат, до яких можна було б приурочити розпродаж, у країні в цей період панувало торгове затишшя. День холостяка став у нагоді і його почали розкручувати як День розпродажів.

Спочатку Alibaba вдалося залучити до проекту лише 27 інтернет-магазинів, через 10 років їхня кількість зросла до 27 тисяч, а сьогодні ця дата відома у всьому світі.