Індекс ділової активності у виробничій сфері Китаю знизився вперше з лютого 2020 року

1 хв читання

Промислова активність в Китаї скоротилася у вересні через обмеження на використання електроенергії та підвищення цін на виробничі ресурси, в той час, як сфера в невиробничому секторі продовжує рости.

Індекс менеджерів із закупівель (PMI) в невиробничому секторі Китаю виріс з 47,5 в серпні до 53,2 у вересні, свідчать дані опубліковані Державним статистичним управлінням КНР. Індекс PMI відображає рівень ділової активності підприємств. Показник вище 50 свідчить про розширення сектора, нижче 50 – про його скорочення.

Субіндекс ділової активності в секторі послуг склав 52,4, збільшившись на 7,2 п.п в порівнянні з попереднім місяцем. Субіндекси ділової активності в секторах транспорту, проживання та громадського харчування, які раніше сильно постраждали від епідемії за підсумками цього місяця перебували в зоні розширення. Що стосується індексу менеджерів із закупівель (PMI) у виробничому секторі Китаю, то у вересні 2021 року він впав з 50,1 в серпні – до 49,6 у вересні.

На падіння показника у вересні вплинуло зниження активності підприємств в енергомістких галузях, що позначилося на загальній ситуації у виробничому секторі країни, заявили у відомстві.

У вересні поточного року субіндекс виробництва склав 49,5, при цьому субіндекс нових замовлень у порівнянні з серпнем знизився на 0,3 п.п.до 49,3.

Субіндекси нових експортних і імпортних замовлень скоротилися до 46,2 і 46,8 відповідно. Згідно з даними ГСУ, PMI в невиробничому секторі Китаю підвищився з 47,5 в серпні до 53,2 у вересні.

“Китайське економічне зростання в 4 кварталі, ймовірно, сповільниться ще більше без зміни політики уряду і темпи уповільнення можуть збільшуватися”, – сказав Живей Чжан, головний економіст Pinpoint Asset Management в Шеньчжені, після виходу даних по індексу PMI.

Вербицька Анна

журналіст