Huawei має намір обійти санкції за допомогою партнерських компаній

1 хв читання

Компанія Huawei знайшла спосіб оминути санкції США. Вона буде займатися розробкою пристроїв та випускати їх під іншими брендами, які належать іншим компаніям. Повідомляє видання Bloomberg.

Зараз Huawei вже має кілька домовленостей. Насамперед це договори з China Postal та Telecommunications Appliances Co., Xnova та TD Tech Ltd. Ці домовленості дозволить партнерам закуповувати комплектуючі для телефонів, які зараз не доступні для самої Huawei. У випадку, якщо схема з передачею ліцензій на використання дизайну виявиться успішною, Huawei розраховує збільшити постачання своїх смартфонів, що випускаються власними силами та за допомогою партнерів, до більш ніж 30 млн одиниць у 2022 році. Подібний маневр навряд чи принесе Huawei значний прибуток, проте дозволить компанії зберегти можливості в галузі розробки смартфонів.

Нагадаємо, що раніше Huawei довелося піти на продаж свого суббренду Honor, щоб вивести підрозділ із-під торгових обмежень США. Зміна власника дозволила Honor відновити відносини з ключовими постачальниками, включаючи Google, AMD, Intel, MediaTek, Micron, Microsoft, Qualcomm, Samsung, SK Hynix та Sony.

За даними аналітиків Omdia, у третьому кварталі 2021 року Honor посіла шосте місце в рейтингу провідних світових виробників смартфонів з ринковою часткою 5%, що істотно краще за результат попередньої чверті у 2%. У Huawei в цей же період зареєстровано падіння частки з 3% до 2%.

Вербицька Анна

журналіст