Храм Вонг Тай Сін – найвідоміший храм Гонконгу

3 хвилин читати

Храм Вонг Тай Сін – одне з найбільш культових та знаменитих місць Гонконгу. Цей великий багатий храм сповідує одразу три релігії: даоську, буддійську та конфуціанську. Саме цей факт та ​​особлива практика передбачення «кау чим» є причиною, через яку прихожан у Вонг Тай Сін набагато більше у ніж будь-якому іншому священному храмі Гонконгу.

Пишно прикрашений храм присвячений даоському божеству Вонг Тай Сін, хлопчику-пастуху, який народився в провінції Чжецзян на східному узбережжі Китаю в IV столітті. Згідно з легендою, він почав практикувати даосизм у віці 15 років після зустрічі з безсмертним Хенг Шані (Червона соснова гора) у своєму рідному місті. Святий навчив його мистецтву перетворення кіноварі на ліки, які, як вважається, лікують усі хвороби. Провівши 40 років на самоті, вивчаючи це мистецтво, він досяг просвітлення і теж став безсмертним. Легенда свідчить, що Вонг Тай Сін міг виганяти зло, зцілювати поранених, рятувати вмираючих, бачити майбутнє та виконувати бажання.

Довгий час Храм Вонг Тай Сін був приватним та відкритим лише для послідовників даосизму. У 1934 році храм відкрили для відвідувачів. Храм пережив руйнування Гонконгу японськими окупаційними військами під час Другої світової війни. Те, що коплекс повністю зберігся люди пояснюють не інакше , як присутністю вищих сил та самого хранителя храму Вонг Тай Сіна. У 1956 році влада міста знову відкрила храм для відвідування.

Величезне святилище включає безліч залів і вівтарів, і хоча це насамперед даоський храм, тут також є буддійські і конфуціанські зали. Портрет Вонг Тай Сіна встановлений у центрі головного вівтаря, прикрашеного дерев’яними скульптурами, які зображують історію про те, як Вонг Тай Сін став божеством. На стінах вибиті даоські, а також буддійські та конфуціанські писання й зображення. На прилеглій території стоять бронзові статуї 12 зодіакальних тварин.

Знаменитість і популярність цього храму, зумовлена ​​його передбачувальною практикою «кау чим», заради якої сюди приходить безліч віруючих. Сенс практики такий: «Те, що ти просиш, — те ти й отримуєш». Ворожіння «кау чим» виконується досить просто і його можна провести у храмі у будь-який час. Ви запалюєте ароматичну паличку, схиляєте коліна біля вівтаря, формулюєте питання чи прохання і трясете бамбуковим циліндром, у якому лежать палички долі, доки одна з них не випадає. Потім ви берете смужку паперу з тим же номером, що був на паличці і намагаєтеся прочитати на ній, що вам обіцяє майбутнє. Також на території храму працюють професійні хіроманти.

Традиційно найбільше відвідувачів храм приймає у період з 1 по 15 січня. Це ті, хто прийшов про щось просити та ті, хто хоче подякувати божеству. Напередодні китайського Нового року тисячі віруючих очікують настання опівночі біля храму після чого прямують усередину, до головного вівтаря, щоб підпалити аромопалички у момент зміни дат. Згідно з повір’ям, чим раніше ти встигнеш підпалити паличку, тим більш щасливим буде для тебе рік, що настав.