Гонконг ухвалює закон про цензуру фільмів для «захисту національної безпеки»

1 хв читання

Законодавчі збори Гонконгу ухвалили новий закон про цензуру фільмів для “забезпечення національної безпеки”, хоча критики кажуть, що він послабить творчий потенціал всесвітньовідомої китайської кіноіндустрії. Уряд Гонконгу заявив, що закон про цензуру фільмів спрямований на зміст, який вважається “схваленням, підтримкою, уславленням, заохоченням та підбурюванням до діяльності, яка може загрожувати національній безпеці”.

Закон дає право головному секретареві Гонконгу, другій за впливовістю фігурі в адміністрації міста, відкликати ліцензію на показ фільму, якщо він “визнаний таким, що суперечить інтересам національної безпеки”. Покарання за порушення закону передбачає позбавлення волі на строк до трьох років та штрафи до 1 мільйона гонконзьких доларів ($128 400).

Критики висловили побоювання, що новий закон зашкодить кіноіндустрії Гонконгу, чия продукція варіюється від новаторських фільмів Брюса Лі про бойові мистецтва до артхаусних фільмів знаменитого режисера Вонга Кар-Вая.

Цього року, вперше з 1969 року, церемонія вручення премії “Оскар” не транслювалася в Гонконгу, збігшись з рішеннями материкового Китаю, не зважаючи на номінацію гонконгського режисера.