Дропшипінг як один з ефективних видів малого та середнього бізнесу

7 хвилин читати

Дропшипінг – це популярний спосіб ведення бізнесу, коли клієнт отримує товар прямою поставкою від постачальника, а продавець в цьому ланцюгу виступає зв’язною ланкою, головна задача якої – залучення клієнтів, покупців та пошук товарів у постачальників. Головна особливість цього бізнесу  – відсутність потреби в значних фінансових ресурсах на старті та умов для складського зберігання товару. Крім того, це чудова можливість для тестування тієї чи іншої товарної ніші, адже дропшипінг не потребує значних витрат на замовлення партії товару та її зберігання і ви можете перевірити ринковий попит на обраний вами тип товару. Власне, дропшипінг – вид бізнесу з найменшими ризиками, тому він найкраще підходить для старту, набуття навичок та здобуття першого досвіду в продажах.

Основні схеми продажів через дропшипінг

Фактично, бізнес складається з вміння дропшипера орієнтуватися на ринку, шукаючи найкращий товар за вигідними цінами, та вміння налагоджувати рекламу для пошуку покупців. І чим більше ринків ви охопите та чим більше ефективних рекламних інструментів застосуєте для продажів – тим більшим буде ваш прибуток. Серед найвигідніших схем дропшипінгу виділяють три основні шляхи:

  1. Пряма поставка від постачальників до кінцевих замовників. В такому випадку ви повідомляєте дані для доставки ваших клієнтів постачальникам, котрі самостійно доставляють товар клієнту та вибудовують логістику.

2. Поставка товару через AliExpress. Користуючись такою робочою схемою ви збираєте замовлення на запропонований вами товар та домовляєтесь про попередню оплату. Отримавши кошти за товар, ви робите відповідне замовлення на маркетплейсі з відправкою на адресу клієнта.

3. Дропшипер виступає зв’язною ланкою між постачальником в Китаї та клієнтом, самостійно налагоджуючи логістику. Саме варіант продажу товару від постачальника на внутрішньому китайському маркетплейсі та налагодження логістики з доставкою напряму до клієнта є найприбутковішим та найцікавішим способом продажу.

Цей вид діяльності має значні переваги. Наприклад, ціна на внутрішніх китайських маркетплейсах значно нижча, ніж в міжнародних магазинах, а тим паче українських B2B платформах та ресурсах для дропшипінгу. Ще одна важлива перевага – наявність новинок, що не представлені для продажу в Україні, але вже продаються в Китаї та необмежений вибір унікальних товарів, що взагалі не продаються в Україні. До того ж в такій схемі вибудовування бізнесу ви матимете значні переваги перед конкурентами. Складність для конкурентів – важкодоступність постачальників на внутрішніх китайських маркетплейсах. Пошук товарів в Китаї та налагодження процесу логістики потребують особливих знань та навичок. Тож, сконцентрувавши сили на вивченні китайського ринку ви будете приємно вражені його можливостями та перевагами.

Пошук вигідних товарів для перепродажу

В Китаї представлений величезний вибір товарів, як відомих продавців, так і унікальних, яких не знайти на полицях магазинів або вітчизняних інтернет-платформах. Звісно, ніхто не надасть стовідсоткову гарантію, який товар легко продати, або на якому товарі ви матимете найбільший прибуток. До того ж на різних ринках у різних країнах абсолютно різні показники попиту. Говорячи про Україну, варто зауважити, що аналітика ринку має свої регіональні особливості. Тож, для ефективності продажів варто почати саме з аналітики, вивчивши актуальні товарні групи, асортимент, цінову політику, цільову аудиторію та канали продажів. Для цього вам просто потрібно детально та вичерпно вивчити пропозиції за пошуковими запитами. Проте глобально, все ж таки відомі деякі категорії товарів, на які варто звернути увагу. До таких категорій належать: одяг та взуття, сумки, аксесуари та біжутерія, товари для дому, дитячі товари, годинники, чай, електроніка, зоотовари. Щоб описати різницю в ціні на китайському та українському ринку, а відповідно вигідність дропшипінгу як варіанту для ведення малого та середнього бізнесу, розглянемо одну популярну товарну позицію – термос Stanley Legandary Classic. На офіційних українських маркетплейсах такий термос коштує 3039 грн.

Аналогічний товар на сайті Taobao.cоm в перерахунку в гривні коштує 1064 грн. В середньому 120 грн коштуватиме доставка та пакет логістичних послуг – перевірка, консолідація, перепакування.

Пошук постачальників та клієнтів

Найпростіший спосіб знайти в Китаї товар для перепродажу – скористатись сайтом Taobao.cоm. Це найпопулярніший в Китаї маркетплейс, на якому представлена величезна кількість товарів від великих продавців до малих майстерень, де можна знайти оригінальні товари від відомих брендів, їхні копії різного рівня якості та вироби невідомих, зовсім не представлених в Європі виробників. На сайті діє зручна та прозора система рейтингів, також до перегляду доступна динаміка оцінок продавця від клієнтів. Зазвичай, якщо товар має достатню кількість продажів, на його сторінці будуть відгуки та фото від клієнтів, що вже купили його, що, звісно, необхідно враховувати при вирішенні купувати товар чи ні.

Найпопулярнішими та найпростішими способами залучення клієнтів для дропшипінгу будуть особистий сайт, сторінки Instagram, Facebook та інші соціальні мережі з оглядами та пропозиціями доступних товарів. Ефективний канал продажів для такого виду діяльності – відеоблог на Youtube з розпаковками або оглядами позицій та власний телеграм-канал з новинками та цікавими товарами. Також залучити клієнтів допоможе розміщення товарів на різних вітчизняних онлайн-магазинах та платформах для продажу, розміщення рекламних банерів у інтернеті.

Логістика

Після того, як ви визначили категорію товарів для перепродажу, знайшли потрібних постачальників та зацікавлених клієнтів, постає питання доставки замовлення до клієнта. Найзручніший спосіб для цього – доставка в форматі поштової посилки, коли товар відразу відправляється з Китаю на адресу клієнта в Україні, або будь-якій іншій країні. Сьогодні на ринку логістичних послуг представлена достатня кількість компаній з абсолютно різними умовами співпраці, що можуть задовольнити будь-кого.

При виборі логістів варто звернути увагу на два основних фактори: доступність послуги перевірки товарів перед відправкою, що унеможливить продаж клієнту бракованого, або неякісного замовлення та фактична швидкість доставки посилки до клієнта, можливість швидкої авіа доставки. Варто зазначити, що умови доставки у всіх компаній індивідуальні. Крім законодавчих обмежень, кожна логістична компанія має власні умови та категорії товарів, які не доставляє. Тому варто відповідально підійти до пошуку логістичних компаній та обговорити умови співпраці, можливі проблемні моменти, терміни та додаткові послуги.

Олександр Чайка

журналіст