Цифровий юань стрімко набирає попиту в КНР

1 хв читання

Станом на жовтень, близько 140 мільйонів людей відкрили “електронні гаманці” для цифрового юаня. Сума транзакцій вже склала близько 62 млрд юанів ($ 9,69 млрд), заявив у середу один з керівників Центрального банку Китаю.

Проте генеральний директор Інституту цифрових валют Народного банку Китаю Му Чанчунь заявив на гонконзькій конференції “Тиждень фінтеху”, що офіційної дати запуску цифрової валюти, також відомої як e-CNY, поки що немає.

Центральні банки по всьому світу розглядають можливість розробки цифрових валют для модернізації своїх фінансових систем, захисту від конкуренції з боку криптовалют та прискорення внутрішніх і міжнародних платежів. Китай тримає першість у подібних розробках, з минулого року в країні проводяться різні випробування та пілотні схеми різноманітних платіжних систем.

За офіційними даними вже понад 1,55 мільйона торгових підприємств можуть приймати платежі за допомогою гаманців e-CNY, включаючи комунальні послуги, послуги громадського харчування, транспорт, роздрібну торгівлю, а також державні послуги.