Цифровий юань став основним видом платежів на Олімпіаді

1 хв читання

Прагнення Китаю масштабно запустити свою цифрову валюту на Олімпіаді 2022 дещо завадили карантинні обмеження в’їзду для іноземних глядачів, проте було підхоплене місцевою аудиторією.

На олімпійських об’єктах є лише три форми оплати: Китайський юань, його цифрова версія, відома як e-CNY і Visa, чиї карти не дуже широко використовуються в Китаї. WeChat Pay від Tencent та Alipay від Alibaba, які домінують серед безготівкових платежів у Китаї здебільшого не приймаються на Олімпіаді.

За словами продавців магазинів у Олімпійському селищі, в той час як китайські клієнти в основному використовують для покупок електронний юань, іноземці користуються готівкою або оплатою Visa, чиє олімпійське спонсорство надає їй ексклюзивні права на міжнародні платежі. За опитуваннями, іноземні відвідувачі зазвичай казали, що не помітили альтернативного варіанту оплати.

Користувачі цифрової валюти завантажують програму для телефону чи отримують спеціально розроблений гумовий браслет або платіжну картку(вона виглядає як кредитна картка без магнітної смуги та чіпа). Банкомати на Олімпіаді 2022 керує державний Банк Китаю, там можна обміняти 18 іноземних валют на електронний китайський юань або банкноти.

Цього тижня високопосадовець Центрального банку Китаю заявив, що на зимових Іграх у Пекіні щодня за допомогою електронного китайського юаня здійснюється платежів на суму близько 2 мільйонів юанів ($316 000).