Цільовий показник ВВП Китаю на 2022 рік рекомендують знизити

1 хв читання

Радники уряду Китаю рекомендують владі встановити цільовий показник економічного зростання на 2022 рік нижче рівня встановленого на 2021 рік, що дасть політикам більше можливостей для просування структурних реформ.

Інвестори уважно стежать за підказками щодо політики та програми реформ на наступний рік, оскільки президент Сі Цзіньпін та інші вищі керівники проводять щорічну Центральну економічну робочу конференцію, яка відбудеться цього місяця. Радники повідомили, що вони підготували рекомендації щодо річних цільових показників економічного зростання в діапазоні від 5% до 5,5% напередодні закритого конгресу, порівняно з цільовим показником 6%, встановленим на 2021 рік. “В ідеалі ми повинні мати зростання 5-5,5% або близько 5,5% наступного року”, – зазначив один із радників. Повідомляє агентство Reuters.

“Це необхідно для підтримки економічної стабільності наступного року, оскільки ми представляємо нове керівництво, і нам потрібні деякі антициклічні заходи, щоб упоратися з економічним тиском”. Інший радник, який представляє один із провідних урядових аналітичних центрів, рекомендував наступного року встановити цільовий показник вище 5%.

Радники представляють уряду пропозиції щодо політики, але не беруть участь у процесі прийняття остаточних рішень. Поки що невідомо, коли будуть офіційно представлені рекомендації. Вищі керівники традиційно затверджують цільовий показник зростання на грудневій зустрічі, який потім публічно оголошується на відкритті щорічного засідання парламенту, яке зазвичай проводиться у березні.

Вербицька Анна

журналіст