Чи вплине зниження показників виробництва нерафінованої сталі в КНР на експортні прибутки України?

1 хв читання

Виробництво нерафінованої сталі в Китаї становить половину річного обсягу виробництва у світі. В липні поточного року показники знизилися до максимальної позначки з часів глобальної фінансової кризи 2008 року. 

Зниження виробництва нерафінованої сталі спостерігається вже 2 місяці поспіль. Ранні індикатори припускають, що така тенденція збережеться і в цьому місяці.

Скорочення виробництва сталі в Китаї викликане з одного боку екологічною стратегією та потребою слідування новим екологічним показникам, з іншого боку – переходом до більш маржинальних видів діяльності, що тягне за собою падіння вартості залізорудної сировини на світових ринках.

“Як відомо, Україна один з експортерів залізорудної сировини в КНР.  З огляду на ситуацію, її експорт зменшується” – зазначає фінансовий та інвестиційний експерт Павло Педина.

“На даний момент падає не лише ціна на сталь та сировину, падають об’єми виробництва. Відповідно, у світовій економіці може спостерігатися ще й нестача сталі, це спричинить різке зростання показників ринкової вартості продукту.” Однак, за прогнозами експертів Україна в цій ситуації знаходиться у вигідному положенні. 

“Різке коливання цін спрацює в плюс для країн постачальників залізорудної сировини, в тому числі для України. Не дивлячись на поточну ситуацію, коли ми втрачаємо прибуток за статтею експорту сировини, ціни на ринку залишаються досить високими. До того ж, цілком можлива ситуація, коли попит безпосередньо на сталь різко зросте.”- пояснив фінансовий експерт Павло Педина.