China Evergrande отримає 5 млрд доларів від продажу нерухомості, а разом з тим можливість поновити виплати по облігаціях

1 хв читання

Девелоперська компанія China Evergrande продасть половину своєї частки в підрозділі з управління нерухомістю компанії Hopson Development за більш ніж $ 5 млрд, повідомили китайські ЗМІ в понеділок, після того, як Evergrande та Hopson попросили призупинити торги напередодні великої угоди. Компанія Hopson заявила, що припинила торгівлю своїми акціями в очікуванні оголошення пов’язаного з придбанням компанії зареєстрованої в Гонконзі. 

Раніше повідомлялося, що Китай просить державні фірми та фірми забудовники, що фінансуються державою придбати деякі активи Evergrande. Влада сподівається, що покупка активів дасть змогу запобігти, або принаймні пом’якшить будь-які соціальні хвилювання, які можуть статися, якщо Evergrande зазнає краху.

Кілька державних підприємств вже провели комплексну перевірку активів в південному китайському місті Гуанчжоу. Інвестиційна група Guangzhou City Construction близька до придбання стадіону футбольного клубу “Гуанчжоу ФК” і прилеглих житлових проектів компанії Evergrande. Вартість стадіону складе близько 12 млрд юанів ($ 1,86 млрд), він розрахований на більш ніж 100 000 глядачів, що робить його найбільшим у світі футбольним об’єктом по місткості. Потенційні покупці основних активів Evergrande в Гуанчжоу були відібрані з урахуванням, як політичних, так і комерційних міркувань. Влада не хоче, щоб на одні й ті самі активи претендувало всього кілька компаній.

Нагадаємо, що найбільший забудовник Китаю, Evergrande зіткнувся з найбільшою реструктуризацією в історії країни. Через обмеження боргових зобов’язань компанія не може рефінансувати зобов’язання на суму 305 мільярдів доларів.