Apple завоювала рекордну частку ринку Китаю

1 хв читання

Компанія Apple Inc досягла найвищої частки ринку в Китаї в четвертому кварталі 2021 року, ставши таким популярним виробником вперше за шість років, повідомила в середу 26 січня 2022 року дослідницька компанія Counterpoint Research.

Ця подія збіглася з виходом iPhone 13 і на тлі стагнації попиту на телефони, оскільки частка ринку головного конкурента Huawei Technologies Co. Ltd знизилася.

Частка ринку смартфонів Apple досягла 23%, що є рекордом бренду. За даними Counterpoint, цього кварталу обсяг продажів її пристроїв зріс на 32% у річному обчисленні, у той час як загальний обсяг продажів смартфонів у Китаї впав на 9%. Аналітик Counterpoint Менмен Чжан назвав як фактор, нижчу стартову ціну в Китаї і вплив санкцій США проти Huawei, головного конкурента Apple в сегменті high-end.

Востаннє Apple займала перше місце з продажу смартфонів у Китаї наприкінці 2015 року, одразу після того, як компанія випустила iPhone 6, який залучив китайських споживачів своїми великими екранами. Загалом у 2021 році Apple посіла третє місце серед брендів смартфонів, що найбільш продавалися в Китаї з 16% ринку.

Vivo і Oppo – два бренди смартфонів на базі Android, що належать приватній компанії BBK Electronics, посіли перше та друге місця з 22% та 21% відповідно.

У річному обчисленні продажу пристроїв Apple зросли на 47%, тоді як продаж Huawei впав на 68%. Загальний продаж смартфонів у Китаї впав на 2%, за даними Counterpoint.

Глобальна нестача чіпів та компонентів, тим часом, підкосила всю електронну промисловість, вплинувши на ціни та маржу всіх виробників обладнання.